22/04/2019Cena dnia

0,00zł/MWh

22/04/2019Cena dnia

0,00zł/MWh

O nas

Działalność Grupy ČEZ w branży energetycznej wg terytorium

 

Lokalizacja źródeł produkcyjnych Grupy ČEZ w Polsce

Spółka CEZ Trade Polska Sp. z o.o. powstała w maju 2007 roku. Jej zadaniem jest prowadzenie działań handlowych w Polsce w zakresie długoterminowych relacji z Klientami końcowymi, wytwórcami i podmiotami obracającymi energią. CEZ Trade Polska wspiera również ČEZ a.s., spółkę założoną w 1992 roku i zaliczającą się do pierwszej dziesiątki największych firm branży energetycznej w Europie. Jest ona notowana na giełdzie w Pradze, a od 25 października 2006 roku także na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

CEZ Trade Polska ponadto świadczy usługę operatora handlowego, usługę operatora handlowo – technicznego, jak również usługę bilansowania handlowego na rzecz Klientów.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie związane ze sprzedażą energii elektrycznej, co umożliwia nam zaoferowanie naszym klientom produktów dopasowanych do ich potrzeb, m.in. umożliwiających ograniczenie kosztów zakupu energii poprzez dokonywanie zakupów energii opartych o produkty notowane na Towarowej Giełdzie Energii, ale również produktów ze stałą ceną na okres dostawy energii.

Kapitalizacja giełdowa największych firm energetycznych notowanych na GPW:

Źródło: GPW, luty 2016 r.