Ceztrade http://www.ceztrade.pl Thu, 25 Jun 2020 14:13:13 +0000 pl-PL hourly 1 Jakie są wymiary i oznaczenia karty kredytowej? http://www.ceztrade.pl/jakie-sa-wymiary-i-oznaczenia-karty-kredytowej/ http://www.ceztrade.pl/jakie-sa-wymiary-i-oznaczenia-karty-kredytowej/#respond Thu, 25 Jun 2020 14:13:11 +0000 http://www.ceztrade.pl/?p=22 Czym jest karta kredytowa?

Jest nią karta płatnicza, za pomocą, której możemy dokonywać płatności za wszystkie usługi, niezależnie czy jesteśmy w kraju czy za granicą. O wydanie karty kredytowej może ubiegać się każda pełnoletnia osoba, bez konieczności otwierania konta w banku, w którym wnioskujemy o przyznanie nam określonej gotówki.Operacje, które wykonuje właściciel karty rozliczane są w zakresie przyznanego limitu.

Jakie są wymiary karty kredytowej?

Jak się okazuje tylko karty płatnicze mają taki sam wzór, grubość oraz mają tak samo zaokrąglone rogi. Jednakowy format kart kredytowych zapoczątkowano w 2003 roku, międzynarodowym systemem ISO/IEC 7810.Od tego momentu wszystkie karty mają wymiar ID-1, format ten stosowany jest w przypadku kart o wymiarach: 85, 60 mm szerokości × 53, 98 mm długości.Jeżeli chodzi o grubość karty jest to wymiar 0, 76 mm zatwierdzony przez standard ISO/IEC 7813, natomiast wszystkie wypukłe, tłoczone elementy oraz zapis danych na pasku magnetycznym określa standard ISO/IEC 7811. Zanim normy ISO wprowadziły regulacje dotyczące wymiaru kart, karty płatnicze różniły się między sobą, ale kształt był bardzo podobny.

Oznaczenia karty kredytowej?

Z przodu karty zgodnie z normami ISO znajdują się poniższe dane:

 1. Nazwa i znak firmowy Banku, który wydaje nam kartę.
 2. Numer karty, który jest umieszczony w centralnej części, składa się z 16 cyfr zapisanych w czterech czterocyfrowych liczbach. Uwzględnia dane o rachunku posiadacza karty, banku, który ją wydał i instytucji płatniczej, do której należy karta. Dla przykładu 1 i 2 cyfra jest zarezerwowana dla linii lotniczych a reszta dla odpowiednich uczestników usług, które wykonują.
 3. Termin ważności karty
 4. Znak graficzny i hologram
 5. Chip
 6. Imię i nazwisko właściciela karty(nieobowiązkowo)
 7. Typ karty np: biznesowa
 8. Funkcja płacenia zbliżeniowo
 9. Zasięg karty (krajowa lub międzynarodowa)

Tylna strona karty kredytowej zawiera:

 1. Pasek magnetyczny o wymiarach 12 x 86 mm, który zawiera ogół danych posiadacza karty oraz numer PIN
 2. Pasek podpisu właściciela karty
 3. Kod CVC2 / CVV2, czyli ochrona transakcji zdalnych, w których nie ma możliwości zastosowania numeru PIN

W związku z unijnym postanowieniem MIF Reg z 2016 r, każda karta płatnicza posiada informację o tym, czy jest to karta kredytowa czy debetowa.Nie ma to jednak znaczenia czy nazwa zostanie umieszczona na przodzie czy też z tyłu karty.

]]>
http://www.ceztrade.pl/jakie-sa-wymiary-i-oznaczenia-karty-kredytowej/feed/ 0
Co to jest terminal płatniczy? http://www.ceztrade.pl/co-to-jest-terminal-platniczy/ http://www.ceztrade.pl/co-to-jest-terminal-platniczy/#respond Thu, 25 Jun 2020 14:11:21 +0000 http://www.ceztrade.pl/?p=19 Terminale płatnicze na przestrzeni ostatnich lat stały się bardzo popularne na świecie. Większość z nas kupujących za swoje zakupy płaci dziś bezgotówkowo. Zalet jest wiele, przede wszystkim oszczędzamy czas i nie musimy się martwić czy pod ręką mamy dostępny bankomat oraz ile będzie wynosiła prowizja za pobraną kwotę. Terminal stał się dla nas na tyle wygodny, że dziwi nas fakt, jeśli w danym sklepie go po prostu nie ma.

Czym jest i jak działa terminal płatniczy?

Terminal płatniczy to nic innego jak mikrokomputer, który jest zaopatrzony w klawiaturę do wpisania nr PIN bądź czytnik transakcji zbliżeniowych. Kiedyś nikt by nie przypuszczał, że taką małą maszyną będziemy w stanie zapłacić za wszystkie usługi. Dziś nikogo już nie dziwi, że narzędzie tego typu będzie potrafiło przyjąć od nas daną płatność. Jeżeli prowadzimy własną działalność gospodarczą powinniśmy zakupić dla naszych klientów takie urządzenie. Do wykonania danej płatności niezbędne jest połączenie internetowe. Wiadomość o przyjęciu naszej płatności zostaje przekierowana do naszego banku, po szybkiej weryfikacji na ekranie pojawia się informacja, czy transakcja została przyjęta i czy posiadamy wystarczającą ilość środków na swoim koncie, jeżeli tak, dostajemy informację o potwierdzeniu operacji. Nie ma znaczenia czy transakcja została odrzucona czy przyjęta, za każdym razem urządzenie drukuje paragon- jeden dla sprzedawcy, drugi dla nas. Dzisiaj terminal realizuje także płatności zbliżeniowe, co jest niezwykle szybkim rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które cenią swój czas.

Jaki model wybrać?

W tym przypadku należy skupić się na kilku czynnikach w wyborze terminala:

 1. Jakie opłaty będziemy ponosić za dzierżawę urządzenia.
 2. Czy jest możliwość zakupu terminala i jaki wiąże się z tym koszt.
 3. Czy terminal ma możliwość płatności zbliżeniowo oraz telefonem
 4. Ile wynosi prowizja od transakcji
 5. Na jaki czas jest przyznana gwarancja oraz serwis urządzenia

Funkcjonalność terminali płatniczych jest dzisiaj na tyle powszechna, że coraz więcej osób korzysta właśnie z takiej formy płatności i to nie tylko w dużych sklepach, ale także w lokalnych przedsiębiorstwach.

]]>
http://www.ceztrade.pl/co-to-jest-terminal-platniczy/feed/ 0
Gdzie kupić kasę fiskalną online? http://www.ceztrade.pl/gdzie-kupic-kase-fiskalna-online/ http://www.ceztrade.pl/gdzie-kupic-kase-fiskalna-online/#respond Thu, 25 Jun 2020 14:08:54 +0000 http://www.ceztrade.pl/?p=16 Kasa fiskalna online-co wiemy na jej temat?

Kasy fiskalne online to nowe określenie dla urządzeń fiskalnych, które łączą się z Centralnym Rejestrem Kas zarządzanym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Na dzień dzisiejszy konieczność posiadania kas fiskalnych przysługuje dla wielu sektorów handlowych. Osoba użytkująca kasę online musi zapewnić dostęp do internetu, czyli odpowiednie zaplecze dzięki której kasa może łączyć się z miejscem do przechowywania własnych plików.

Gdzie kupimy odpowiednią kasę online?

Decydując się na zakup kasy fiskalnej online, głównym warunkiem jest cena, która ma ogromny wpływ na naszą decyzję. Ile może kosztować taka kasa fiskalna, na pewno jest to sprawa indywidualna każdego z nas i zależy od konkretnego modelu urządzenia. Wiele firm posiada korzystne oferty cenowe, np jedną z nich jest ESC S. A.firma informatyczna specjalizująca się w systemach fiskalnych. W ofercie znajdziemy produkty uznanych producentów, jednym z nich jest marka ELZAB, co ich wyróżnia- na pewno solidność i trwałość urządzeń dzięki czemu można określić ich dziś mianem jednego z czołowych producentów na rynku. Obsługa kasy jest niezwykle prosta, a baza handlowa może liczyć nawet 10 000 PLU.

Kasy online firmy POSNET posiadają w swojej ofercie produkty o małych rozmiarach, co może mieć duży wpływ dla osób o ograniczonej ilości wolnego miejsca. Dodatkowo ich modele wyposażone są w system szybkiej zmiany papieru a ładowanie odbywa się za pomocą kabla USB.

Następną propozycją na rynku jest kasa NOVITUS- innowatorski model pozwala na wprowadzenie aż 40 znaków w odniesieniu do nazwy, a nowe zastosowania kasy są praktycznie bezobsługowe więc nabywca nie musi wykonywać już żadnych dodatkowych operacji. Model firmy FAWAG jest bardzo funkcjonalny, prosty w obsłudze, a przy tym posiada możliwość zaprogramowania dowolnej waluty.

Od momentu wejścia w życie ustawy z dnia 1 stycznia 2020 roku kasy fiskalne dostępne są już w sprzedaży, gdzie dokonamy zakupu i na jaki model kasy się zdecydujemy, to już będzie indywidualna sprawa każdego podatnika, który prowadzi sprzedaż towarów i usług na rzecz osób fizycznych.

]]>
http://www.ceztrade.pl/gdzie-kupic-kase-fiskalna-online/feed/ 0
Jak otworzyć sklep internetowy? http://www.ceztrade.pl/jak-otworzyc-sklep-internetowy/ http://www.ceztrade.pl/jak-otworzyc-sklep-internetowy/#respond Thu, 25 Jun 2020 14:07:29 +0000 http://www.ceztrade.pl/?p=13 Masz pomysł na wirtualny biznes, ale nie wiesz jak się do tego zabrać, przedstawiamy kilka najważniejszych wskazówek, na co zwrócić uwagę przy zakładaniu sklepu internetowego

Od czego zacząć?

Najważniejszy jest pomysł, dzisiaj konsumpcjonizm zdominował nasz rynek, w internecie możemy kupić wszystko, dlatego tak ważne jest, aby nasza idea skupiona była na czymś co się sprzeda z zyskiem. Postawmy na oryginalność i bądźmy „trendy”, a na pewno krok po kroku odniesiemy sukces. Poniżej przedstawiamy 6 etapów, które ułatwią nam otworzenie nowego biznesu.

 1. Oprogramowanie-Najważniejszą kwestią będą koszty, na jakie możemy sobie pozwolić, asortyment oraz potencjalną grupę konsumentów do której będzie on skierowany. Jeżeli działamy sami i nie mamy specjalisty od branży informatycznej, dobrym rozwiązaniem będzie otworzenie sklepu opartego na gotowym oprogramowaniu, a takich w sieci jest wiele.
 2. Nazwa sklepu i domena. Hosting-Nasz sklep musi posiadać nazwę, ważne jest aby była łatwa do zapamiętania oraz musi być kojarzona z asortymentem, który będziemy sprzedawać. Posiadając domenę, pozostaje jeszcze zakup hostingu, tj. dzierżawy zasobów serwerowych, co wiąże się z naliczeniem dodatkowych kosztów.
 3. Normy prawne-każdy sklep musi posiadać regulamin, to jeden z niezbędnych elementów, również ze względu na to, że dla każdego konsumenta będziemy wiarygodni. Wszystkie obowiązki prawne jakie sklep posiadać musi znajdziemy również w internecie.
 4. Księgowość-Sprzedawca w sklepie internetowym musi zapewnić swoim klientom możliwość wystawienia paragonu oraz faktury za zakupiony towar, chociaż w niektórych przypadkach możemy być zwolnieni z posiadania kasy fiskalnej, o tym również szczegółowo możemy przeczytać w internecie.
 5. Metody płatności-Jak wiemy, większość z nas za zakupy w internecie płaci w postaci on-line, rzadko kiedy gotówką, dlatego tak ważne jest, aby kupujący miał możliwość wyboru odpowiedniej formy płatności, jaką jest dziś np: szybki przelew.
 6. Logistyka-Planując uruchomienie sklepu internetowego, warto opracować dokładnie sposób jego organizacji i procedurę obsługi klienta, dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniej firmy kurierskiej oraz wygodnych i szybkich metod przewozowych. Na wielu platformach znajdziemy integracje ze wszystkimi najważniejszymi firmami kurierskimi oraz systemami punktów odbioru paczek.
 7. Wygląd i grafika sklepu-szata graficzna jest niezbędnym elementem, która będzie decydowała o sukcesie w sprzedaży. Jak to mówią, pierwsze wrażenie jest najważniejsze, więc warto na to zwrócić uwagę, aby jak najwięcej kupujących zapamiętało naszą stronę na długo.
 8. Bezpieczeństwo zakupów-Sklepy, które istnieją na rynku mają do dyspozycji wiele metod, dzięki którym mogą informować swoich klientów, że ich sklep jest bezpieczny i godny zaufania, jest to jeden z kluczowych elementów w budowaniu pozytywnych opinii o sklepie.

Jeśli wykonałeś już każdy z powyższych kroków, teraz pozostaje tylko czekać, aż odniesiemy zamierzony sukces w prowadzeniu naszej działalności. Należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż zyski nie wzrosną z dnia na dzień. Statystyki pokazują, że dopiero po ok. roku czasu możemy liczyć na spore profity.

]]>
http://www.ceztrade.pl/jak-otworzyc-sklep-internetowy/feed/ 0
Najpopularniejsze rodzaje płatności. Jakie istnieją metody? http://www.ceztrade.pl/najpopularniejsze-rodzaje-platnosci-jakie-istnieja-metody/ http://www.ceztrade.pl/najpopularniejsze-rodzaje-platnosci-jakie-istnieja-metody/#respond Thu, 25 Jun 2020 14:05:10 +0000 http://www.ceztrade.pl/?p=10 W dzisiejszych czasach płacenie za produkty staje się coraz wygodniejsze dla nas Polaków, którzy cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo przy dokonywaniu płatności. Okazuje się, że większość transakcji handlowych wykonywana jest on-line, za to tylko mniejsza połowa realizowana za pomocą gotówki. Jaką formę płatności wybrać, żeby była dla nas najkorzystniejsza? Oto kilka przykładów podanych poniżej:

Szybkie przelewy

Przelewy elektroniczne to w tej chwili najpopularniejsza forma płacenia za zakupy w internecie. Statystyki pokazują, że nawet 80% transakcji dokonywanych jest za pomocą tzw. „e-przelewów”.Dokonując zakupów w internecie wybieramy swój bank, po wpisaniu loginu i hasła, pokazuje nam się automatycznie wypełniony formularz przelewu, który potwierdzamy jednorazowym kodem. Szybka płatność pozwala zaoszczędzić czas, a przy tym zabezpiecza nas przed błędami, które bardzo często pojawiają się przy ręcznym wypisywaniu druków.

Karty płatnicze

Płatność przy użyciu kart płatniczych staje się coraz popularniejszą metodą wykonywania płatności o czym świadczą statystyki. Mimo, że wymogi są dosyć restrukcyjne to gwarancją jest szybki i niezmienny proces przy użyciu karty. Wymieniamy karty debetowe, które są powiązane z rachunkiem bankowym a transakcji dokonujemy tylko do wysokości środków, jakie posiadamy na koncie. Karty kredytowe, które wymagają otwarcia specjalnego rachunku a przy tym transakcje realizowane są za pomocą tzw.”kredytu”, spłaconego w ustalonym czasie. Karty „pre-paid”, które połączone są ze specjalnym kontem. gdzie przed dokonaniem transakcji zasilamy potrzebne środki.

BLIK – polski system płatności mobilnych

Jest to jedna z najnowszych form płatności bezgotówkowych. Tutaj korzystają z tej opcji, klienci, których banki wymieniane są na określonej liście. W praktyce BLIK to sześciocyfrowy kod, który wyświetlamy w tej samej aplikacji, co posiadane konto. Służy do akceptowania transakcji lub wypłaty z bankomatu, dokładnie tak, jakbyśmy płacili kartą bez noszenia portfela ze sobą. Dużym plusem jest fakt, że sieć punktów dostępnych dla płacenia tą formą ciągle się powiększa.

Tradycyjny przelew internetowy

Przez wiele lat była to najbardziej powszechna forma płatności. Przy tradycyjnym przelewie logujemy się do swojego konta gdzie zleca się przelew ze swojego rachunku, wprowadzając w odpowiedni formularz dane adresata. Musimy jednak zwrócić uwagę na fakt, że w niektórych przypadkach wykonanie przelewu może być obciążone dodatkową opłatą ze strony banku.

Inne przykłady płatności

Do tych najmniej popularnych metod płatności zaliczamy:

 • portfele elektroniczne, działają na tej samej zasadzie co karty przed płacone
 • mPay – czyli wirtualny portfel
 • płatności ratalne-kupujący otrzymuje bezgotówkową pożyczkę którą następnie spłaca w regularnych odstępach czasu.

Korzystanie z form wymienionych powyżej stało się już dla nas rutyną dnia codziennego. Z całą pewnością można stwierdzić, że za kilka lat zostaną wprowadzone jeszcze bardziej innowacyjne i wygodne metody płacenia bezgotówkowego. Czekamy z niecierpliwością

]]>
http://www.ceztrade.pl/najpopularniejsze-rodzaje-platnosci-jakie-istnieja-metody/feed/ 0